33 відгуків
+380 (50) 603-35-70
+380 (50) 502-00-19
Системи вентиляції, кондиціювання, опалення

Освітлення птахоферм

Світло - це

  • Видима частина електромагнітного випромінювання.

  • Світло розглядають як поєднання випромінювання і реакції на дане випромінювання.

  • Сприйняття світла залежить і від фізичної будови приймача.

У птахів в цілому зір розвинений дуже добре, а ось у свиней, навпаки, дуже погано (тільки темне і світле), але у них добре розвинений нюх. Птахам необхідно добре бачити для того, щоб знаходити маленьких комах і зерна, щоб прогодуватися.

В очах живих істот є палички і колбочки. Колбочки відповідають за бачення частоти (квітів), а палички – за переміщення. Як правило, птах з'їсть швидше комаха яскравого кольору, наприклад, червоне. Птахи спілкуються частково через зір, вони спостерігають за іншими птахами в групі, і, якщо хтось знаходить їжу, інші підуть за нею. Отже, для побудови соціальної структури також необхідно світло. Недостатнє ж освітлення може навіть привести до канібалізму.

Світло синхронізує деякі фізіологічні процеси в тілі, такі, як харчування, травлення, регулювання температури тіла. Світло впливає на різні гормональні процеси, які відповідають за процеси зростання, дорослішання, репродукції.

Є різні види колбочок і трубочок в очах живих організмів. Люди мають 3 різних типи колбочок, а у птахів їх 4! Курка може бачити в діапазоні від 350 до 800 нм, а люди – від 400 до 750 нм. Поряд з різною перспективою очей, також у птахів є рецептори в мозку, які надають значний вплив на основні фізіологічні та біологічні функції. Ці рецептори особливо сильно реагують на довгі хвилі, що впливають на процеси репродукції, соціальна поведінка; також від них залежить 24-годинний добовий ритм.

Так що бачення світу птахами принципово відрізняється від сприйняття світла людиною!

Основні потреби в світлі на птахофермі

В залежності від вікових змін, що відбуваються з організмом тварини, а також в залежності від того, з якою метою тварини вирощуються, змінюються і світлові рішення для тварин. Тут наведені деякі загальні характеристики:

Бройлери

  • Рівномірність інтенсивності освітлення на рівні росту тварин
  • Починати з більш високої інтенсивності, щоб стимулювати процес зростання, далі скорочувати рівень освітленості в залежності від потреб тварин
  • Світло, що відбивається на крапельках води на крані або краплинних поїлках допомагає привернути увагу птиці до поїлки, таким чином, курчата швидше знаходять воду!

Пташники для молодняку, майбутніх несучок та батьківського поголів'я

  • Як правило, те ж, що і для бройлерів, але для того, щоб підготувати несучок до подальшого виробництва необхідно більш ретельно керувати освітленням.

Несучки

  • Однорідний розподіл світла в більшій частині птахоферми, особливо біля годівниць, хоча там, де відкладаються яйця, інтенсивність світла повинна бути менше. Іноді можна збільшити інтенсивність світла там, де небажана відкладання яєць.

Батьківське поголів'я

  • Однорідний розподіл світла в більшій частині птахоферми, хоча там, де відкладаються яйця, інтенсивність світла повинна бути менше.
  • Більш висока інтенсивність світла щодо територій, призначених для несучок, стимулює самців до спаровування.
в виде галереив виде списка

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner